Економія електроенергії - Поведінка
Рішення

Вимикайте обладнання, що не використовується

Економія (типово або приклад)
25 кВт*год/рік
Пояснення економії

Суть заходу полягає у вимкненні будь -якого обладнання, яке не використовується, протягом визначеного періоду часу. Як правило, це буде ефективним, якщо "час перерви" є щонайменше у 4 рази довшим, ніж час "увімкнення" та "вимкнення". Це означає, що для коротких перерв вимкнення не є ефективним (наприклад, хвилинна перерва для робочого сеансу комп'ютера не вимагає вимкнення та ввімкнення комп’ютера, оскільки час його вимкнення та включення також становить приблизно 1 хвилину тощо).

Прикладами обладнання є типове домашнє сервісне обладнання: комп'ютер/монітор, ноутбук, принтер , телевізор, X-Box, електричне тренувальне обладнання, смартфон (підключений до розетки), музичне обладнання, синтезатор, маршрутизатор тощо.

Типова встановлена​​потужність такого обладнання для середніх квартир становить 400-700 Вт. Зазвичай воно працює в середньому протягом 4-6 годин на день (принаймні основна його частина). Оптимізація вимкнення може забезпечити економію до 5% (тобто 0,2-0,3 години або 12-18 хвилин).

Для послідовності та консервативності припустимо, що 50% встановленої потужності можна використати за один раз (550/2 = 275 Вт). Тоді щоденна економія становить 275 Вт*5 годин = 1375 Вт*год* 5%= 68,7 Вт -год. Тоді протягом року це буде 68,7 Вт*год*365 = 25000 Вт *год (25 кВт*год). Беручи до уваги, що середньорічне споживання для типової квартири становить 100 кВт*год/місяць (1200 кВт*год/рік), економія складатиме щонайменше 2% (і до 5%) від загального споживання/рахунків.

Пояснення інвестицій

Інвестиції не потрібні, лише набуття звички економити електроенергію.

Більше інформації
Читайте також